FelsőzsolcánAz Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Székelyföldi Régióelnöksége és a székelyföldi területi elnökök a sajtó képviselőinek jelenlétében 2010. június 14-én, Székelyudvarhelyen tartott sajtótájékoztatót a Küküllő Szállodában. A sajtótájékoztatón jelen volt László János, az EMNT székelyföldi régióelnöke, Nagy Pál udvarhelyszéki-, Bencze Tibor csíkszéki-, Jakabos Janka háromszéki-, Kali István marosszéki EMNT elnökök, valamint Papp Előd országos alelnök és Szabó László, az EMNT jegyzője.

Hetek óta megrendüléssel követjük a magyarországi árvízi helyzetet és együtt érzünk a vészhelyzetbe került embertársainkkal. Elevenen él bennünk a 2005. évi udvarhelyszéki árvíz borzalma, amelyet anyaországi nemzettársaink példátlan segélyezési hullámmal igyekeztek enyhíteni. Most rajtunk a sor, hogy lelkiismeretünkre hallgatva az árvízkárosult magyar testvéreink segítségére siessünk!

A széleskörű segélyezés megszervezése érdekében az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács, a Magyar Ifjúsági Tanács, az Erdélyi Magyar Ifjak és a Gondviselés Segélyszervezet a Nemzeti Összetartozás Napján szervezetközi együttműködést hozott létre.

Az első önkéntes csapatunk június 7-től kezdődően Miskolc környékén részt vett a helyszíni árvízi védekezésben és előkészítette segélyezési tervünket. Június 10-én az árvíz sújtotta térségbe látogattak a segélyezésben együttműködő szervezetek képviselői (az EMNT részéről többek között Tőkés László EMNT elnök, László János és Orbán Mihály régióelnökök, Szabó László jegyző) és 3 kisbusznyi gyorssegélyt (tartós élelmiszer, ásványvíz, tisztító- és fertőtlenítőszer) vittek magukkal Edelénybe, Felsőzsolcára, Sajóládra, illetve Ónodra. Az egyik kisbusznyi segélyt az Udvarhelyszéki EMNT gyűjtötte és szállította.
Önkéntesek ÓnodonA háromszéki szervezet is aktívan részt vállalt az adományok gyűjtésében: ásványvizet, száraz élelmiszert és egyéb adományok gyűjtését szervezték meg, az adományok folyamatosan érkeznek. Tapasztalatuk szerint nagyon sokan - civilek, szervezetek és pártok is - bekapcsolódtak az akcióba és szívesen segítenek.

Adományszervezési felhívásunk nyomán ez idáig magánszemélyek, egyházi intézmények és cégek több mint 3 millió forintnyi pénzsegélyt ajánlottak fel, amit számottevő természetbeni adomány egészít ki.

Tisztelettel várjuk további erdélyi társadalmi szervezetek, intézmények, valamint egyházaink bekapcsolódását segélyezési kezdeményezésünkbe! Adományszervezési akcióinkkal pénzsegélyeket gyűjtünk, továbbá hasznos természetbeni adományok (főként épületanyag) felajánlását is várjuk. Az adományok rendeltetésszerű hasznosításáért felelősséget vállalunk, és ennek nyilvánosságát biztosítjuk.

A segélyezési terveinkről és a felajánlások részleteiről a 0721-267-596-os telefonszámon (Szabó László), valamint az Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. elektronikus postafiókkal állunk az érdeklődők rendelkezésére.
A pénzbeli felajánlások fogadására a Gondviselés Segélyszervezet kizárólagosan e célra nyitott és elkülönítve, közös felügyelet alatt kezelendő bankszámláit használjuk.

Bankszámla-adatok bankszámla-tulajdonos: Gondviselés Segélyszervezet (románul: Asociaţia Gondviselés Segélyszervezet); adószám: 23481515; számlavezető pénzintézet (románul): Banca Transilvania Sucursala Cluj-Napoca; Swift-kód: BTRLRO220

Számlaszámok:

RON: RO92BTRL01301205I2145400;  
HUF: RO83BTRL01312205I2145400;
EUR: RO19BTRL01304205I2145400;
USD: RO03BTRL01302205I2145400

2010.06.14., Székelyudvarhely