1. A 2004-es önkormányzati választások kampányharcának eredményeként nyílt meg a Kossuth utca 20. szám alatt a lakossági nyilvántartó iroda, ahol a személyi igazolvány mellett, az útlevelet isodorhei_primaria4 megkaphatták az udvarhelyiek. Időközben az iroda a rendőrség hatásköréből átkerült a Polgármesteri Hivatalhoz, az útlevél kibocsátás jogát újfent visszahelyezték Csíkszeredába, az iroda munkatársainak a száma három főre csökkent. Így véleményünk szerint az emeleten (mozgáskorlátozottak és idősek számára nehezen megközelíthető helyen) működő irodákat összevonva, végleg a Városházára lehetne költöztetni a hivatal ezen tevékenységét. Az így felszabaduló Kossuth utcai irodahelységekkel a város segíthetne néhány aktív, jobb sorsra érdemes civil szervezetnek, újabb lendületet adva működésüknek. Ilyenek lehetnek többek között hagyományőrző egyesületek, ifjúsági szervezetek, az Agora munkacsoport, természetjárók, galambászok, cserkészek, stb., de akár a Városházán működő pártirodák átköltöztetésében is segíthetne egy ilyen irányú döntés.

2. Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács a 2011-es évben tevékenységét a Magyarnak lenni jó jelszó jegyében kívánja kifejteni, ezért hangsúlyozottan odafigyel a jogainkat, anyanyelvünket ért sérelmekre. A város médiájában és a hivatalok kommunikációjában is gyakran előfordul, hogy román nyelven jelennek meg felhívások és egymással sem az anyanyelvükön kommunikálnak. Identitástudatunk önrombolásának a megállítása érdekében kérjük városunk Önkormányzatát, hogy dolgozzon ki egy stratégiát erre a problémára, mint ahogy erre már más városok, intézmények esetében létezik pozitív példa is.

3. 2011-et írunk, de Székelyudvarhelyen még mindig gyakran előfordul, hogy a város kisebb- nagyobb részeiben „elveszik a villanyt". Úgy gondoljuk, hogy a város lakói eleget vakoskodtak az „átkosban", ahhoz, hogy ezen esetek száma minimálisra csökkenjen és az arra illetékesek a problémákat kiküszöböljék. Ennek érdekében az a javaslatunk, hogy a város azzal az áramszolgáltatóval kössön szerződést, amelyik garantálja a hibák minimalizálását, illetve amelyik nagyobb meghibásodás esetén automatikusan tudja biztosítani az alternatív megoldást, valamint amelyik elkezdi a földalatti kábelhálózat lefektetését.

Tisztelettel kérjük az önkormányzati testület képviselőit, hogy a fenti javaslatokat vegyék fel a következő, februári önkormányzati ülés napirendi pontjai közé.

Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács
udvarhelyszéki szervezetének elnöksége

2011. január 24.