Igazi csiki-csuki játék zajlik Marosvásárhelyen a meleg víz és a fűtés körül. A lapokat a polgármesteri hivatal osztja, a csapokat az E.On gázszolgáltató nyitja-csukja, az Energomur távhőszolgáltató APA20IMBUTELIATAmindehhez asszisztál, közben a lakosság csak pislog és dühöng tehetetlenségében, a tikasztó hőségben ugyanis nem tudnak lemosdani.

Július 13-án, kedden az E.On immár sokadszorra szüntette meg az Energomurhoz tartozó kazánházak gázellátását, aminek egyenes következményeként nincs meleg víz Marosvásárhelyen mintegy 24.000 lakrészben – ennyien maradtak ugyanis a távhőszolgáltató-rendszeren. A lakosság többsége levált és saját kiskazánt, infrapanelt vagy egyéb megoldást keresett, hogy ne a hivatalosságok kénye-kedve szerint kapjon meleg vizet, illetve fűtést.
Nem véletlen, ami történik: A városban már régóta terjeng a hír, hogy ez a hónapok óta tartó botrány a PD-L-hez közeli helyi politikusok érdekeit szolgálja. Egyrészt rásóznak a lakosságra kiskazánokat, amelyek megfizetéséhez legtöbben bankkölcsönt vesznek fel (ezért az illető érdekszféra tagjai „jutalmat" kapnak), másrészt „került" egy befektető, aki érdeklődik az Energomur iránt.
A lényeg: július 13-ától ismét nincs meleg víz, és erről ismét nem a lakosság tehet. Hát akkor ki? És miért a lakosság szenved? Utóbbira a válasz az lehet, hogy hát valakinek nagyon meg kell szenvednie ahhoz, hogy a közfelháborodás nyomására megtörténjen a fent leírt adás-vétel. Előbbire pedig nehéz választ adni, hiszen a felek egymásra mutogatnak, viszont ki lehet találni, hogy az eurómilliós üzlethez kiknek lehet közük.
Az E.On képviselői szerint a helyi tanács nem a kialkudottak szerinti határozatot fogadta el – vagyis csalt –, és ebben a változatban nincs garancia arra, hogy betartják az adósság kifizetésének ütemét. Ezenkívül a városháza összesen 22 millió lejjel (220.000.000.000 régi lejjel) tartozik a gázszolgáltatónak.
Az Energomur is közleményt adott ki: egyértelmű, hogy nem a fizetés elmaradása miatt, hanem a kialkudott feltételek önkényes megváltoztatása miatt orrolt meg az E.On.
Az alpolgármester elismerte, hogy ez az ok, nevezetesen az, hogy a városháza nem egyezett bele és nem hagyta jóvá azt az egyezséggel elfogadott feltételt, hogy a fizetés elmaradása esetén a polgármesteri hivatal ellen beinduljon a végrehajtás. Vagyis nem tetszett nekik, hogy nem akkor és annyit – ha egyáltalán – fizetnek, amikor és amennyit akarnak.