Semmi szükség arra, hogy a sajtó és a közvélemény tudja azt, hogy mire költjük a pénzt, majd én elmagyarázom, mire miért van szükség – ezzel az ötlettel rukkolt elő Marosvásárhely ghidu351iile_lui_dorin_florea_big_4117polgármestere.

Az elöljáró azzal támasztotta alá a kezdeményezését, hogy spórolni kell a papírral, arra viszont nem adott választ, hogy akkor miért nem teszik fel a városháza honlapjára a határozattervezetek elektronikus változatát. Az ötlet tehát igencsak gyanús, annak ismeretében, hogy korábban is rengetegszer volt példa arra, hogy a nyomtatott napirendből furcsa módon mindig a legértékesebb, legfontosabb, legvitatottabb dokumentumok hiányoztak, sőt, az is előfordult, hogy az „akadékoskodó" tanácsosok mappájában sem szerepelt.
Ezzel pedig a városháza törvényt sért, mégpedig a közérdekű információhoz való hozzáférés jogát, megengedhetetlen ugyanis, hogy közpénzek elosztásáról, a beruházásokról való tájékoztatásból kizárják a sajtót, következésképpen a lakosságot, azokat, akiknek a pénzét költik.
Az újságírókat tömörítő Mediasind szakszervezet tiltakozott is az intézkedés ellen, nyílt levelet küldött a sajtónak, a városházának és a prefektúrának is. Az alpolgármester és a prefektus is mentegette a városvezetőt, magyarázták a bizonyítványát.
A polgármester felajánlotta, hogy majd ő tájékoztatja a közvéleményt, vagyis a hivatalos iratokra épülő jogállamiság helyett inkább a folklórisztikus szájról szájra haladó információterjesztést választotta. Egyértelműen a közvélemény befolyásolásának, félrevezetésének szándékával.

Ez a magatartás elfogadhatatlan egy olyan országban, amely tagja az Európai Uniónak, és mint ilyen, közigazgatását, igazságszolgáltatását egyaránt az európai eszme alá helyezte, elfogadva a köznyilvánosság, a közérdekű információhoz való korlátlan jog elvét, a helyi kiskirályok hatalmának gyarapítása, a tömegek, a lakosság megtévesztése helyett.