A határon túli hangsúlyok megtartása mellett a magyarországi nézettség növelése a cél – foglalta össze a Duna Televízióban várható változások lényegét Ókovács Szilveszter. A Duna Televízió egyes, közszolgálati csatornája a tervek szerint a különféle témákat másképp tárgyaló, feszesebbre szerkesztett lesz, a jelenlegi Duna II Autonómia pedig kulturális csatornává alakul át.

A Duna Televízió Zrt. elnök-vezérigazgatója erről hétfő este azon az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács által szervezett kolozsvári, zártkörű konzultáción beszélt, amelyen egyetemi oktatókkal, szociológusokkal, a televíziós szakma és az írott sajtó, valamint civil intézmények képviselőivel a körvonalazódó változásról folytattak eszmecserét. Erdélyi körútja során Ókovács Szilveszter és helyettese, Amin Zoltán egyházi és művelődési-művészeti vezetőkkel is találkozik, és egyebek mellett a leendő műsorok tartalmi kérdéseiről, illetve az elvárásokról és a lehetőségekről egyeztet.

Ókovács Szilveszter elmondta: céljuk, hogy a Duna Televízió váljon a Kárpát-medence meghatározó televíziójává. „A magyarországi sajtó átszervezésével új helyzet állt elő, ennek lényege a közszolgálati intézmények, így a Duna Televízió, a Magyar Televízió, a Magyar Rádió, valamint a Magyar Távirati Iroda munkájának összehangolása és a közpénzek ésszerűbb felhasználása" – magyarázta. Hozzátette: a Duna Televízió egyes, közszolgálati csatornája a tervek szerint a különféle témákat másképp tárgyaló, feszesebbre szerkesztett, érdekesebb, egyszóval nézhetőbb lesz, a jelenlegi Duna II Autonómia pedig kulturális csatornává alakul át. A televízió elnök-vezérigazgatója és helyettese megerősítették: a Magyarország határain kívül élő tudósítók és televíziós műhelyek fontos szerepet kapnak a Duna Televízió megújulásában és az intézmény nemzetépítő szerepének betöltésében.

A kolozsvári konzultáción az erdélyi elvárásoknak hangot adók egyebek mellett az erdélyi – és értelemszerűen a Kárpát-medencei – magyar közélet megjelenítését, a közvéleményt foglalkoztató sajátos kérdések „kibeszélését" szorgalmazták. Ugyanakkor elhangzott: a magát a nemzet televíziójának nevező csatornának fel kell vállalnia a Magyarország határain kívül élő magyarság épített örökségének, tudományosságának, kultúrájának, egyáltalán: életének olyanszerű közvetítését, hogy az a magyarországi nézők számára is közérthető és vonzó legyen.