"Polgármesterként gazdaságosabb és hatékonyabb városvezetést szeretnék megvalósítani, véget kell ugyanis vetni a közpénzek elherdálásának. Sokkal felelősebben kell gazdálkodni az emberek pénzével. Csíkszereda ne arról legyen híres, hogy itt a legmagasabbak a helyi adók és illetékek országos szinten, miközben az átlagjövedelem országos szinten itt a legalacsonyabb!" – mondta Soós Szabó Klára, csíkszereda néppárti polgármesterjelöltje a Krónika napilapnak.

– Min változtatna, ha nyerne?

– Egy nyitottabb önkormányzatot valósítanék meg, amely a polgárok véleményét figyelembe véve alakítja ki a város fejlesztési stratégiáját. Nem vagyok híve az arrogáns, diktatórikus vezetésnek, ezt mindig is elutasítottam, és lehetőségem szerint szembementem az ilyen megnyilvánulásokkal. Az önkormányzatnak közszolgálatnak kell lennie a város valamennyi polgára számára, nem klikkek és érdekcsoportok kiszolgálójának, és tiszteletben tartania azt, hogy a polgároknak nemcsak kötelességeik vannak, hanem jogaik is. Polgármesterként gazdaságosabb és hatékonyabb városvezetést szeretnék megvalósítani, véget kell ugyanis vetni a közpénzek elherdálásának. Sokkal felelősebben kell gazdálkodni az emberek pénzével. Csíkszereda ne arról legyen híres, hogy itt a legmagasabbak a helyi adók és illetékek országos szinten, miközben az átlagjövedelem országos szinten itt a legalacsonyabb!

– Önkormányzati képviselőként tudta ezt befolyásolni?

– Jogosan feltehetik a kérdést, hogy önkormányzati képviselő voltam, és nem láttam ezeket a problémákat. De igen, láttam, fel is vetettem. Az adóemeléseket, a hőenergia árának emelését nem szavaztam meg, a felduzzasztott beruházási költségeket sem. Sajnos nem mi voltunk többségben, és a hatalmon levő szervezet képviselői pedig ezeket a kezdeményezéseket mindig megszavazták – kialakult az eredmény, ami most van.

– A lakosság jelzései alapján hogy látja, mire van szüksége a városnak?

– Önkénteseink több ezer családot megkérdeztek, a leggyakrabban felvetett problémák a munkahelyek hiánya és az alacsony bérezés voltak. Nyilván közvetlenül nem tud a város munkahelyeket teremteni, de felelőssége és kötelessége közvetett úton ehhez hozzájárul. Itt jön szóba a vállalkozóbarát önkormányzati magatartás, a vállalkozók, beruházók számára kedvezőbb feltételek megteremtése. Itt is szóba jön a helyi adók és illetékek kérdése: ne akarjunk a hét bőrt lehúzni mindenkiről, nekünk sem jó, ha a vállalkozó csődbe megy. Nekünk nem az a célunk, hogy magunkhoz ragadjuk a hatalmat, mi a néppártos kollégákkal együtt bizonyítani szeretnénk, és bizonyítani is fogjuk, hogy lehet tisztességesen, korrupciómentesen, kellő alázattal, de ugyanakkor kellő hatékonysággal is várost vezetni.


[Forrás: Kovács Attila, Krónika]